Zdrowe Stopy Dla Ciebie i Twoich Bliskich

Gabinet Podologiczny

Podolog Karolina Matejka

Najczęstsze Problemy Podologiczne

Zrogowacenia i modzele
Zrogowacenia
i modzele
Bolesne
odciski
Brodawki wirusowe
Wrastające paznokcie
Pękające
pięty

Zabieg podologiczny, zabieg specjalistyczny

Podstawowy zabieg podologiczny


Podstawowy zabieg podologiczny / PEDICURE SPECJALISTYCZNY

Podczas zabiegu przeprowadzany jest dokładny wywiad z pacjentem na temat ogólnego stanu zdrowia, zakładana jest karta pacjenta. Specjalista dokładnie obserwuje kończyny dolne. Podczas pedicure podologicznego w sposób fachowy opracowane są paznokcie, usuwane odciski, modzele, zrogowaciały naskórek. Używane narzędzia są zawsze wysterylizowane a sprzęt zdezynfekowany.


Korekcja Wrastającego Paznokcia


Jak rozpoznać wrastający paznokieć?

W prawidłowo rosnących paznokciach krawędzie wystają ponad wał okołopaznokciowy. W wielu różnych przyczyn dochodzi jednak często do zakrzywienia brzegów paznokcia, które zaczynają uciskać tkanki miękkie położone pod nim. Powoduje to nasilający się ból oraz dyskomfort podczas chodzenia. Może dojść do zaczerwienienia, obrzęku czy opuchlizny. W końcu wrastający paznokieć może przerwać ciągłość skóry doprowadzając do infekcji i wysięku treści ropnej.

Przyczyny wrastających paznokci

 • Niewłaściwe obcinanie paznokci - obcinanie paznokci zbyt krótko, zaokrąglając lub wycinając jego boki, przez co płytka poszerza się.
 • Źle dobrane obuwie - zbyt małe lub wąskie obuwie powoduje ucisk paznokci oraz palców stóp, doprowadzając do ich deformacji. Również zbyt duże buty mogą powodować urazy mechaniczne prowadzące do wrastania paznokci.
 • Uszkodzenia mechaniczne - powodują deformacje i urazy.
 • Predyspozycje genetyczne - zbyt długie palce u stóp czy rurkowate paznokcie
 • Nadwaga - powoduje zwiększony nacisk na stopy i paznokcie co pośrednio może prowadzić do ich wrastania .

Jak możemy pomóc w Gabinecie Podologicznym Opole?

Zaczerwienienie wałów, opuchlizna oraz ból powinny informować o tym, że trzeba jak najszybciej zgłosić się do gabinetu podologicznego. Specjalista oceni stan paznokcia oraz wybierze metodę leczenia. Sposoby leczenia paznokci wrastających to klamry ortonyksyjne, tamponady.


Usuwanie Odcisków


Czym jest odcisk?

Odcisk to bolesny punkt na stopie powstający na skutek stałego ucisku/nacisku, który powoduje utrudnienie w chodzeniu oraz dyskomfort. Nie zaleca się stoswania preparatów aptecznych na bazie kwasów, ponieważ mogą one doprowadzić do pogorszenia się objawów I do powstania stanu zapalnego.

Jak możemy pomóc w Gabinecie Podologicznym Opole?

Odcisk często mylony jest z brodawką ( potocznie nazywaną kurzajką), dlatego tak ważne jest aby udać się do specjalisty, który pomoże ocenić zmianę. W naszym gabinecie odciski usuwane są za pomocą specjalistycznych narzędzi podologicznych praktycznie bezboleśnie.


Usuwanie Modzeli i Zrogowaceń


Co to są modzele?

Modzel na stopie powstaje na skutek tarcia lub ucisku. Modzele często przybierają żółtawy odcień, owalny kształt. Najczęściej lokalizują się na podeszwie stopy nad główkami kości śródstopia

Przyczyny powstawania modzeli

 • zdeformowany układ kostny
 • niewygodne obuwie
 • nadmierne usuwanie zrogowaciałego naskórka

Jak możemy pomóc w Gabinecie Podologicznym Opole?

Zabieg usunięcia modzeli polega na

opracowaniu zmiany przez podologa za pomocą skalpela oraz frezarki.Terapia Usuwania Brodawek Wirusowych


Skąd się biorą brodawki?

Brodawki powstają na skutek działania wirusa brodawczaka ludzkiego HPV ( Human papillomavirus). Dotyczą osób z obniżoną odpornością. Najczęsciej można nabyć je w miejscach publicznych min. baseny, solaria, sauny, hotele. Leczenie zazwyczaj jest długotrwałe.

Jak możemy pomóc w Gabinecie Podologicznym Opole?

W podologii stosuje się preparaty chemiczne, które wymrażają brodawkę, dodatkowo bardzo ważnym elementem w terapii jest dokładne oczyszczanie zmiany za pomocą dłuta lub frezu próżniowego. Regularne wizyty w gabinecie oraz odpowiednio dobrana terapia dają niesamowite efekty terapii.


Opracowanie Pękających pięt


Skąd się biorą pękające pięty?

Skóra na piętach jest dwukrotne grubsza niż na pozostałych częściach ciała co za tym idzie wymaga szczególnego dbania, które zapobiegnie jej rogowaceniu oraz pękaniu.   Zbagatelizowanie problemu może doprowadzić do bardzo głębokich pęknięć oraz krwawienia.

Przyczyny Pękających pięt

 • źle dobrane obuwie
 • nadwaga
 • przyjmowanie leków na rozrzedzenie krwi
 • niedobór witaminy A
 • zbyt częste I głębokie usuwanie naskórka

Jak możemy pomóc w Gabinecie Podologicznym Opole?

Podolog dobierze odpowiednią terapię oraz doradzi pielęgnację domową. Zabieg opracowania pękających pięt polega na oczyszczeniu zmian za pomocą skalpela I frezarki oraz dobraniu odpowiedniego odciążenia.


Rekonstrukcja Paznokcia


Masz problem z paznokciem? Doznałeś urazu lub jest on zmieniony chorobowo? W naszym gabinecie przywrócimy Twój komfort. Za pomocą specjalistycznych żeli o dodatkowym działaniu przeciwgrzybicznym wykonamy rekonstrukcję płytki paznokciowej. Bezboleśnie, sprawnie I profesjonalnie!

Opracowanie paznokci zmienionych chorobowo.


Zmiany zabarwienia płytki paznokciowej najczęsciej kojarzą się z grzybicą, natomiast instnieje bardzo wiele chorób paznokci, które pomożemy rozpoznać. Zgłaszając się do gabinetu, wykonamy odpowiedni wywiad oraz dobierzemy terapię oraz leczenie. Paznokcie zmienione chorobowo oczyszczane są za pomocą frezarki I wysterylizowanych frezów.

Gabinet Podologiczny Karolina Matejka


Wiejska 50, 45-241 Opole

660 0123 56

kontakt@opolskipodolog.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu.

W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę prywatności & cookies